logo stal-dan
  1. STRONA GŁÓWNA
  2. O FIRMIE
  3. OFERTA
  4. HALE SYSTEMOWE
  5. EKRANY SPAWALNICZE
  6. KONTAKT

Pokrycia dachowe

Oferujemy szereg sprawdzonych i niezawodnych rozwiązań pokryć dachowych. Temu zagadnieniu poświęcamy szczególnie dużo uwagi wiedząc, jak bardzo istotna jest szczelność pokrycia dla użytkownika obiektu. Podstawowe materiały do budowy pokryć dachowych oferowanych przez naszą firmę pochodzą jedynie od wiodących dostawców tj. Balex Metal, Ruukki, Rockwool, Renolit, FDT, Arcelor.Pokrycie dachowe w budowie
Hala stalowa - zadaszenie

Pokrywanie dachu prace dekarskie
Montaż dachu na konstrukcji stalowej

Pokrycie z blachy trapezowej
Konstrukcja stalowa pokryta blachą trapezową


Rodzaje pokryć dachowych

Blachy trapezowe

Z blachy trapezowej stosowane jedynie w obiektach bez izolacji termicznej typu wiaty magazynowe itp.Membrany PVC

W technologii membran PVC niezawodne, homogeniczne pokrycie wierzchnie ze zbrojonej włókniną poliestrową membrany PVC grubości 1,2mm lub 1,5mm mocowanej mechanicznie do podłoża z blachy stalowej lub betonu. Szereg zalet wyróżniających hydroizolację z membrany PVC jest: wysoka odpornoość na starzenie, warunki atmosferyczne i promieniowe UV, 10 letnia gwarancja producenta, doskonałe własności mechaniczne, a także szybkie tempo montażu, bezpieczeństwo prac (spawanie gorącym powietrzem, bez użycia otwartego ognia) i 100% szczelność powłoki po zgrzaniu powodują, że ten rodzaj pokrycia dachu jest u nas szczególnie preferowany. Membrana jest mocowana mechanicznie do podłoża z blachy trapezowej lub betonu poprzez warstwę termoizolacji, którą stanowić może wełna mineralna twarda bądź płyty ze styropianu. Bariera paroszczelna folia 0,2 PE jest układana luzem na podłożu.Płyty warstwowe

Z płyt warstwowych z wypełnieniem ze styropianu, wełny mineralnej lub pianki poliuretanowej. Grubość płyt waha się w granicach 60 200 mm w zależności od materiału wypełnienia i wymagań ciepłochronnych.


Przegrody montowane do konstrukcji dachu

W przypadku zadaszeń oferujemy możliwość montażu ścian obiektu z elastycznych folii PCV. Kurtyny paskowe podwieszamy bezpośrednio do obrzeży szkieletu dachu, a kurtyna zwisająca swobodnie tworzy ścianę obiektu, która ogrznicza wnikanie kurzu, pyłu, hałasu oraz chroni przed utratą ciepła. Optymalna wysokość takiej ściany to 6,5m. Na idywidualne życzenie klienta jesteśmy gotowi zamontować kurtynę dłuższą jednak nie może ona przekraczać 9m wysokości. W tym celu stosuje się większą liczbe pasów, które montuje sie na grzebieniu z zakładem całkowitym. Przy pasach o szerokości 400mm (dla takiej wysokości montaż możliwy jest tylko i wyłącznie z pasów 400mm) zakład pasów na siebie wynosi 97% (195mm). Rozwiązanie takie pozwala szybko, skutecznie a przede wszystki niedrogo zamknąć ściany obiektu przed czynnikami zewnętrznymi. Należy jednak pamiętać, że nie jest to przegroda stała i w dowolnym miejscu mogą przez nią przenikac ludzie czy pojazdy (wózki paletowe, wózki widłowe, samochody dostawcze itd.)


Godnym uwagi jest fakt, że w przypadku folii STANDARD kurtyny paskowe przepuszczają 85% światła. Jest to wartość porównywalna ze standardowymi szybami okiennymi. Podsumowując można stwierdzić, że ściana zbudowana z kurtyny paskowej nie tylko chroni wnętrze ale także je doskonale doświetla. Dzięki takiemu rozwiązaniu oszćżedzamy potrójnie. Po pierwsze cena przegrody jest znacznie niższa. Po drugie zmniejszamy wydatki na ogrzewanie hali i tworzymy bardzej komfortowe warunki pracy. Po trzecie kurtyny paskowe pozwalają zaoszczędzić na rachunkach za prąd wykorzystywany do oświetlenia pomieszczenia. Dzięki kurtynom mamy ściany jasne jak ze szkła.