logo stal-dan
  1. STRONA GŁÓWNA
  2. O FIRMIE
  3. OFERTA
  4. HALE SYSTEMOWE
  5. EKRANY SPAWALNICZE
  6. KONTAKT

Hale systemowe

Hale systemowe firmy Ruukki

STAL-DAN współpracuje z Firmą Ruukki, tradycyjnie utożsamianą z produkcją i dostawą stali oraz komponentów stalowych. Firma skupiła się w ostatnich latach nad opracowaniem kompleksowego rozwiązania dla budownictwa halowego. Powstała w efekcie prac rozwojowych Ruukki koncepcja hal systemowych jest odpowiedzią na potrzeby inwestorów, poszukujących ekonomicznego i efektywnego sposobu na szybką realizację projektu budowlanego. W skład rozwiązania wchodzi konstrukcja stalowa wraz z projektem fundamentów i obudową, a wszystkie elementy produkowane i dostarczane są przez Ruukki.montaż hali systemowej

ruukki znak towarowy

hala systemowa


Innowacyjny, maksymalnie łatwy i szybki proces realizacji inwestycji budowlanej opracowany przez Ruukki, przeznaczony jest dla jednokondygnacyjnych obiektów komercyjnych i przemysłowych i obejmuje wszystkie etapy prac od projektowania po montaż. W oparciu o koncepcję hali systemowej Ruukki zbudować można dowolny obiekt produkcyjny, usługowy czy magazynowy o wielkości od 500 do 6000 metrów kwadratowych.Korzyści ze stosowania systemu budownictwa halowego RuukkiHale systemowe firmy Atlas Ward Polska

STAL-DAN współpracuje z Firmą Atlas Ward Polska Sp. z o.o. działającą na świecie od 60-ciu lat, zaś na rynku polskim od lat 10-ciu,ta firma zajmuje się projektowaniem i dostawą konstrukcji stalowych dostarczanych dla różnorodnych gałęzi przemysłu. Firmę Atlas Ward Polska Sp. z o.o Tworzy zespół ludzi, którzy z pasją podejmują się wyzwań, a w ich realizacji uwzględnianie potrzeb Klienta stawiają sobie za nadrzędny warunek udanej współpracy.projekt hali systemowej

budowa hali atlas

hala systemowa ward


Najważniejsze cechy systemu Atlas

Otwartość rozwiązań architektonicznych

Dowolny schemat konstrukcyjny, dowolna obudowa, indywidualne projektowanie dostosowane do oczekiwań architekta i wymagań inwestycji.

Zoptymalizowana ekonomicznie konstrukcja

Lekkość konstrukcji i zoptymalizowane zużycie stali dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu, niski tonaż i niska cena.

Nowoczesne rozwiązania konstrukcyjno-budowlane

Blachownice zbieżne o sztywności dopasowanej do naprężeń, profile Sigma w konstrukcji drugorzędnej, usztywniające konstrukcję główną.

Szybki czas dostawy gotowych elementów

Projektowanie i produkcja elementów konstrukcji i obudowy w oparciu o sprawdzone rozwiązania systemowe, kompleksowa logistyka.

Prosty montaż na placu budowy

Precyzyjne i przemyślane projektowanie, dokładność wykonania warsztatowego, sprawdzone, systemowe detale połączeń.

Projektowanie hal i konstrukcji stalowych

Bez ograniczeń

Brak granicznych parametrów hali. Brak ograniczeń rozpiętości, wysokości czy liczby naw. Precyzyjne projektowanie, a następnie wykonanie każdej konstrukcji, przy zachowaniu optymalnej dla jej wielkości i złożoności ceny za 1 metr kwadratowy obiektu.

Najkorzystniej dla Inwestora

Optymalizacja oznacza ekonomiczność i dostosowanie konstrukcji do warunków lokalizacji obiektu. Hale Atlas są lekkie, spełniają przy tym wszystkie wymagania nośności i przemieszczeń zapisane w normach budowlanych.

Szybko i precyzyjnie

Wykorzystanie dwóch podstawowych narzędzi obliczeniowych wspomagających:

Ofertowanie - program aproksymujący ofertę według bazy 25 tysięcy zrealizowanych wcześniej konstrukcji. Dzięki temu można szybko otrzymać wstępną ofertę oszacowaną z dużą dokładnością.

Wymiarowanie statyki – szybka optymalizacja projektu od wprowadzenia danych. Każda hala różni się od poprzednich, a zmiana choćby jednego parametru ma wpływ na cenę całej konstrukcji. Czasem dwie, położone nawet bardzo blisko siebie hale, trzeba zaprojektować odmiennie, ponieważ inne mogą być obciążenia czy wysokość terenu. W takiej sytuacji możliwość szybkiej optymalizacji oznacza wymierne korzyści finansowe ze względu na tonaż konstrukcji i czas jej realizacji. Szybkość projektowania i optymalizacji oznaczają oszczędność czasu i pieniędzy.

Nowocześnie i według ścisłych procedur

Biuro projektowe Atlas Ward Polska jest nowocześnie wyposażone i zorganizowane. Korzysta ponadto z międzynarodowego doświadczenia i procedur zapewniających kontrolę na każdym etapie prowadzenia projektu.

Zgodnie z normami

Projektowanie i wykonawstwo elementów konstrukcyjnych zgodnie z obowiązującymi przepisami

Doszczelnienia hal systemowych

Kurtyny paskowe w świetle bramy

Innowacyjny, szybki i ekonomiczny system docieplania bram i drzwi w halach i budynkach przemysłowych. Kurtyny paskowe pozwalają obniżyć koszty związane z ogrzewaniem, rekukują hałas o 35dB, chronią wnetrze przed przeciągani, kurzem i pyłem. Firma Systemy PCV, z którą podjeliśmy współpracę ponad 10 lat temu jest jednym z wiodących producentów kurtyn PVC w kraju. Kurtyny paskowe montowane w stawianych przez nas obiektach to trafna odpowiedź na zapotrzebowanie inwestorów, którzy poszukują taniego i skutecznego sposobu na doszczelnienie światła bram, ramp przeładunkowych i otworów drzwiowych, przez które odbywa sie ruchu towarów o dużej częstotliwości i gdzie montaż tradycyjnych doszczelnień nie spełnia swojej funkcji.


Zapraszamy do zapoznania się z nasza oferta dotyczącą montażu kurtyn paskowych. Godnym uwagi jest fakt, ze prowadzimy także serwis kurtyn PVC. Dlatego też inwestująć w kurtynę nie musisz się obawiać o zerwane czy uszkodzone pasy. Wystarczy telefon i nasz serwisant w 24h usunie powstałą usterkę. Usługa zarówno gwarancyjna jak i pogwarancyjna.